A kuruc.info szerint kivénhedt komcsik emlékeztek Kádárra és az ÁVO-ra
2007.11.07. 14:05
Egy nappal a szovjet megszállás évfordulója előtt a szélsőbaloldal a hazaáruló Kádárra és a gyilkos ávósokra emlékezett a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben. A Kádár János Baráti Kör elnevezésű veterán komcsik elnöke bátor tettnek nevezte, hogy 17 évvel a rendszerváltás után Horn Gyula meglehetősen buta unokahúga, Havas Szófia szocialista országgyűlési képviselő a nyilasokkal merte azonosítani az '56-os forradalmárokat.
kuruc.info, 2007-11-04. 11:19:01 • Szerző: nincs megjelölve (a hírtv.hu nyomán)
A rasszizmust se nélkülöző szavakkal fogadták a Hír Televízió stábját, Kádár János Baráti Kör és a szélsőbaloldali Munkáspárt 2006 közös megemlékezésén a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben. A résztvevők közül többen tagjai voltak az egykori állampártnak, a forradalom leverése után alapított Magyar Szocialista Munkáspártnak, szolgáltak a Kádár-rendszer félkatonai szervezetében, a munkásőrségben vagy éppen a Rákosi-diktatúra Államvédelmi Hatóságában. Ők ma is felszabadítóként tekintenek az 1956. november 4-én bevonuló szovjet csapatokra, és forradalomnak tartják az 1917-es bolsevik hatalomátvételt.
A Kádár János Baráti Kör elnöke Moravcsik Attila bátor tettnek nevezte, hogy 17 évvel a rendszerváltás után Horn Gyula unokahúga, Havas Szófia szocialista országgyűlési képviselő a nyilasokkal merte azonosítani az '56-os forradalmárokat. „Végre egy ember akadt ebben a parlamentben, Havas Szófia, aki ki merte mondani, hogy '56 nem forradalom volt. És ezt az embert felszólítják, hogy azonnal mondjon le, kérjen bocsánatot. Kitől kérjen bocsánatot? Azoktól a nyilas, fasiszta pribékektől, akik felhasználva ártatlan embereket, suhancokat - akik jó balhénak tekintették. Ne mondja senki, hiszen ott voltam, láttam, hogy kik ezek az emberek”, állította Moravcsik Attila, a Kádár János Baráti Kör elnöke.
Az egybegyűltek Kádár János sírja és a Munkásmozgalmi Pantheon után az 1956-ban meghalt ávósok síremlékeit is megkoszorúzták. Egy év múlva egy másik a vörösmárvány-táblára is koszorú kerülhet a Munkásmozgalmi Pantheonban. Eddig azt az MSZP Köztársaság téri székházában őrizték, de az új helyre már nem viszik magukkal a szocialisták. A felirat szerint a tábla a proletárhatalom védőinek állít emléket, akik életüket áldozták a pártért, amikor 1956 októberében - az ellenforradalmárok galád támadást intéztek a budapesti pártbizottság ellen.
|