Aki a Fidesszel szembeszáll, azt kirúgják?
2007.04.30. 08:55
Kiss Bálintot, a Munkáspárt 2006 alelnökét politikai tevékenysége miatt elbocsátották munkahelyéről. A bizonyítékokról és az ügy részleteiről Nyíregyházán számoltak be egy sajtótájékoztatón. Az alábbiakban közzé tesszük a sajtótájékoztató írásos anyagát.
2006. márciusában a Fidesz-MPSZ három képviselőjelöltje kopogtatócédulákat ajánlott fel a Munkáspárt 2006 képviselőinek.
A felajánlásokról hangfelvételek történtek.
Az egyik érintett Fideszes képviselőjelölt, most parlamenti képviselő, Tóth András elismerte, hogy csakugyan ajánlott fel ajánlószelvényeket, de csak viccből.
A Területi Választási Bizottság érdemben nem foglalkozott az üggyel, mivel a választási törvény értelmében ezen eseményeknél 72 órás elévülési határidő van, és azon túl érkezett be hozzájuk a panasz.
A Magyarországi Munkáspárt 2006 Szabolcs megyei elnökének perek sokaságát ígérték az érintett jobboldali képviselőjelöltek, de ezek elmaradtak.
Az ügy ezzel lezárultnak is lenne tekinthető, de úgy látszik jobboldali politikusok elérkezettnek látták az időt a visszavágásra, ha már politikailag nem, hát legalább akkor a magánélet területén próbáltak keresztbe tenni a Magyarországi Munkáspárt 2006 alelnökének, Szabolcs megyei elnökének, Kiss Bálintnak.
Kiss Bálint a Sóstóhegyi Két Tanítási Nyelvű Szakiskola és Szakközépiskolában dolgozott 2006. december 31-ig.
2006. december 27-én ajánlott, tértivevényes levelet kapott munkáltatójától, hogy 2006 december 31-ig tartó határozott időre szóló munkaszerződését nem hosszabítják. meg. Ezzel az a probléma, hogy ilyen szerződés nem létezett.
Kiss Bálint Munkaügyi Bírósághoz fordult, ahol az iskola jogi képviselője egy olyan munkaszerződést mutatott fel, amit az iskola igazgatója aláírt, de Kiss Bálint nem...
Az iskola igazgatóhelyettese a következő tanuvallomást tette:
"lehallgatási botrány volt, a felperes visszaélt a nevemmel, jobboldali politikusok kapcsán, és ez nagy botrányt keltett. Ezért amikor lejárt a munkaszerződése akkor a politikusok ajánlására úgy döntöttünk, adunk neki még egy esélyt, hogy a botrány elcsendesüljön, pedig nyilvánvaló volt, hogy a felperes a mozgatórugója a lehallgatási botránynak. Jóllehet, hogy az én nevemmel élt vissza a felperes, azonban én is az iskolánál dolgozom, és az iskola is blamálódott."
Az ügyben felvetődnek kérdések:
Csak nem azzal blamálódott az iskola, hogy Kiss Bálint egy demokratikusan működő, baloldali párt országgyűlési képviselőjelöltje volt? Úgy látszik elcsendesült a botrány, most már lehet intézkedni? Jobboldali politikusok ajánlására lehet munkaviszonyt létesíteni vagy megszüntetni? Miért nem baloldali politikusoktól kért ajánlást az igazgató-helyettes Asszony? Mikor élt vissza Kiss Bálint az igazgató-helyettes Asszony nevével? Az keltett botrányt, hogy visszaélt a nevével? Az Igazgató-helyettes Asszony már nem emlékszik milyen harcos KISZ-tag volt egykor? Vagy épp ezért akar kompenzálni, köpönyegét most éppen az ajánlást adó jobboldali politikusok felé fordítva?
Budapest, 2007. április 26.
Munkáspárt 2006 sajtóiroda
|